Dzisiejsze Słowo: Mt 13, 10-17

wpis w: Wpisy 0

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Uczniowie przystąpili do Jezusa i zapytali: «Dlaczego mówisz do nich w przypowieściach?»
On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i w nadmiarze mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą nawet to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że patrząc, nie widzą, i słuchając, nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza:
„Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli, i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił”.
Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli».

Zawsze zadzwia mnie ten tekst mówiący o tym, że kto nie ma temu zabiorą co ma a jak ktoś ma dużo to mu dodadzą. Wydawało mi się to zawsze takie niesprawiedliwe. Ale z drugiej strony czy warto wspierać bylejakość. To tak jak z majątkiem, jak ktoś trwoni to lepiej mu zabrać, żeby dobytku nie zniszczył całkowicie. Co masz od Boga? Co z tym robisz? Rozwijasz czy trwonisz? Pytam się dzisiaj.