Dzisiejsze Słowo: Łk 17, 1-6

wpis w: Wpisy 0

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu dla jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!
Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli będzie żałował, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwrócił się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».
Apostołowie prosili Pana: «Dodaj nam wiary».
Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

Wymagania są bardzo wysokie, ale z drugiej strony takie normalne. Bo czyż nie powinniśmy z troski upominać? Tak samo jak upomnienie przyjąć zresztą. Przecież to takie normalne. Człowiek popełnia błędy i nie jest najmądrzejszy, wielkością człowieka jest szukać pomocy i nauki.

Zrezygnować ze swojego wysoko podniesionego nosa. To jest zadanie. W dobrym trwać, a resztę dać w sobie poprawiać. Do doskonałości jesteśmy powołani przecież.