Dzisiejsze Słowo: Mk 13, 33-37

wpis w: Wpisy 0

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»

Tutaj nie chodzi o to żeby w strachu czekać na powtórne przyjście Chrystusa. Czasem mam wrażenie, że dzisiaj zupełnie o tym zapomnieliśmy, nie przejmujemy się tym, to stało się trochę legendą, bajką dla niegrzecznych dzieci. Sprawa życia wiecznego, potępienia, śmierci w grzechu ciężkim… To takie odległe. I ważne jest żeby to nie wywoływało w nas strachu, lęku przed śmiercią, potępieniem. Bardziej tęsknotę za Bogiem. Chyba trochę o jednym i drugim zapominamy, wszystko staje się płynne, rozmydlone. Przed nami czas adwentu: roraty, lampiony, rodzinne uczestniczenie w nabożeństwach, postanowienia. Ile będzie takich świadomych kroków w tegorocznym adwencie? 

Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie = Tęsknijcie za bliskością Boga, w codzienności!