Adwentowe Słowo: Mk 1, 1-8

wpis w: Wpisy 0

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: «Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy.
Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».

Kto z nas nie myśli czasem o życiu wiecznym, kto nie zatrzymuje się nad tematem przyszłości, tego co będzie po śmierci. Póki co mamy tu i teraz, oczywiście nie oddzielając się od tego co będzie. To tu i teraz jest jednocześnie przygotowaniem na wieczność. To nie tylko my idziemy do nieba, ale sam Bóg przychodzi do nas, chce pokazać że jest i to jest blisko. Czy będę zwlekał z wyrównaniem dolin, które wybudowałem oddzielając się od Niego?