Mt 10, 34 – 11, 1 – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

wpis w: Wpisy 0

 Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; „i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy”.
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.
Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.
Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».
Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

Czy Bóg może przynieść miecz, poróżnienie? Jeżeli chodzi o sprawy życia wiecznego to tak. Każdy z nas jeżeli idzie o życie wieczne powinien. Nawet największa ziemska miłość nie może być ponad życie wieczne. Przypomina mi się św. Teresa Benedykta od Krzyża. Zostawiła dom rodzine dla chrześcijaństwa. To nie nieprzyjaźń, ale wieczność.